1 Obserwatorzy
3 Obserwuję
nera

nera

Ciemniejsza strona Greya E.L. James, tom II 50 twarzy Greya

CIEMNIEJSZA STRONA GREYA

 

 

 

Dziś chwilkę o drugim tomie trylogii o Greyu. Przeczytałam go w całości w formie e-booka. Jak dla mnie to forma, za którą nie przepadam..... ale dałam radę, bo historia była równie wciągająca, jak w I tomie....eh te telenowele :)

 

 

W opisie Merlina: Perwersyjny seks, gwałtowna zazdrość, obsesyjna potrzeba kontroli, pożądanie, któremu nie sposób się oprzeć - E. L. James znów przeniesie nas w świat mrocznych sekretów i wielkich namiętności. W powieści "Ciemniejsza strona Greya" Ana stopniowo poznaje tajemniczą przeszłość swojego kochanka. Zetknie się nawet z jego byłymi kobietami... 

Młodziutką studentkę i charyzmatycznego miliardera połączył nietypowy, silnie uzależniający układ. Demony czające się w duszy Greya dały o sobie znać ze zdwojoną mocą. Przestraszona Ana zerwała związek i zajęła się karierą w wydawnictwie w Seattle. Jednak okazuje się, że rozstanie jest zbyt bolesne. Dręczeni tęsknotą kochankowie przekonują się, że nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy Christian proponuje dziewczynie zupełnie nowy układ, ona nie jest w stanie mu odmówić. Wkrótce zaczynają od nowa uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z przymusem kontrolowania innych ludzi. Ana przyzwyczaja się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają...

 

Akcja nabiera tempa od 1/3 książki, są w niej rzeczy niespodziewane jak (prośba o rękę, zaginięcie Christiana, kwestia szefa w pracy Any). Według mnie jest mniej zaskakująca, bo już wiemy po części I o mrocznej przeszłości Greya, jednak dowiadujemy się wiele o nim, jego dzieciństwie. Mi podoba się ta historia miłosna o lekkim zabarwieniu erotycznym, jest pełna szaleństwa, którego ludzie nie potrafią w sobie wyzwolić. Dużo w niej spontaniczności, którą można się napawać. Zastanawiam się skąd E.L. James czerpała, tę moc pisania, że tyle ludzi zachwyca jej "powieść".

 

Kiedy na koniec Christian oświadczył się Anie.... no nie mogłam wytrzymać i ruszyłam do księgarni po 3 tom (bo nie mamy go jeszcze w bibliotece i pewnie nie prędko będzie). Kupiłam III tom (Nowe oblicze Greya) za jedyne 29,92 zł. i już jestem po pierwszych rozdziałach... bo nie mogłam się doczekać :) Później w darze dam do biblioteki, także będzie dostępna cala trylogia.